Tipp-topp változókor I.
2014.08.16
A szakemberek szerint pozitív hozzáállással és egy kis felkészüléssel minden nő meg tud birkózni a változókorral. Már az első jelek jelentkezésekor érdemes ráhangolódni erre az állapotra. A változókor előtti szakasz tipikusan a 40-es évek során érkezik el, de már harminc éves kor felett bármikor jelentkezhet. indul Az orvoslásban 42 éves kortól ún. perimenopauzával, amikor a ciklus megvan, csak valami mégis változik. Jellemző, hogy a peteérés megszűnésével a fájdalom és a problémák is megszűnnek.
Tippek a változókor következményeinek enyhítésére
- Testmozgással elkerülhető az általánosnak mondható hízás, melyet a hormonháztartás ingadozása okozhat. Aki csak a változókorban lát hozzá a tűzoltáshoz, már nehezebben szabadul meg a fölös kilóktól. Fontos az alacsony kalóriatartalmú, és magas fehérjetartalmú étrendkiegészítők bevezetése vacsora helyett. (Nahrofit vanília és kávé ital, Sojafit, Vital Fit)
- Érdemes elkezdeni a medencekörnyéki izmok erősítését, például Kegel-gyakorlatokkal. A megfelelő módszerrel a kívánt izomcsoportok húzódnak össze, és nem a has, comb vagy fenék. Már napi fél óra séta is csodákat művel.
- Súlyzós edzéssel megőrizhető a csontok ereje, ami csökkenti a törések kialakulásának kockázatát. De ne feledd, a csontok terhelését az ízületi porcok veszik át. Artifit nélkül komoly késői fájdalmak indulhatnak el.
- Az agyat memóriagyakorlatokkal, keresztrejtvényekkel és más feladatokkal lehet karban tartani. Segíthet elkerülni az emlékezetzavarokat. Halolaj visszapótlása elengedhetetlen, Red berry pedig a taurintartalma miatt fog segíteni a frissességet fenntartani.
- A megfelelő alvási szokások kialakítása és megtartása elejét veheti az ösztrogénszint eséséből bekövetkező lehetséges alvásproblémáknak. Ösztrogén szint fenntartásához a Minci A-t javaslom, az alvás stabilizálásához a Magnézium kapszulát.
- Eleget kell aludni. Az alváshiány zavarokat okozhat a mentális teljesítményben és csökkentheti a nemi vágyat. Vagyis este 10-kor irány az ágy!